Dziś 22 marca – Światowy Dzień Wody


Woda

Jak ważna jest woda dla naszego organizmu nie trzeba nikomu przypominać. Około 60% naszego organizmu stanowi ten życiodajny płyn. Do czego dokładnie potrzebujemy wody i ile należy jej pić? Jak możemy pomóc wodzie spełniać swoje zadanie?

Dzięki wodzie nasz organizm utrzymuje taką temperaturę, aby mógł funkcjonować optymalnie. Kolejną ważną funkcją wody jest usuwanie z organizmu toksyn oraz innych szkodliwych substancji. Jako, że nasz organizm generalnie nie magazynuje wody bardzo ważne jest odpowiednie nawadnianie organizmu poprzez picie wody. W zależności od trybu życia należy spożywać dziennie od 1,5 do 3 litrów wody, a dla sportowców ilość ta może wynieść nawet 5 litrów. Pamiętajmy przy tym, że organizm wchłania wodę także z innych produktów, które spożywamy (głównie w postaci warzyw i owoców).

Woda odgrywa ważną rolę w trawieniu i wchłanianiu pożywienia z jelit oraz odżywianiu komórek. Niedobór wody utrudnia wydalanie z naszego organizmu produktów przemiany materii, toksyn i innego rodzaju niepotrzebnych (i niekorzystnych) dla naszego organizmu substancji.

Aloe Vera GelWe wcześniejszym artykule na temat aloesu wspominaliśmy, że aloes działa na nasz organizm oczyszczająco poprawiając transport szkodliwych substancji do nerek, wątroby i skóry. W działaniu tym wydatnie pomaga mu woda. Tak więc przy kuracji detoksykacyjnej (np. używając naszego Forever Aloe Vera Gel) nie zapominajmy o piciu odpowiednich ilości wody.

Tak więc „świętujmy” Dzień Wody nie tylko 22 marca, ale i każdego dnia w roku. Z pewnością wyjdzie to nam na zdrowie 🙂